Študijný program sa zaoberá navrhovaním a projektovaním výrobných zariadení vrátane priemyselnej robotiky a automatizačnej techniky až po plánovanie a obsluhu komplexných výrobných systémov. Moderné výrobné systémy v oblasti strojárstva a automobilového priemyslu sú charakterizované viacerými atribútmi: automatizáciou, robotizáciou, flexibilitou, integráciou a digitalizáciou. Pri vzdelávaní používame najmodernejší softvér na modelovanie a simuláciu výrobných zariadení a systémov od spoločnosti Siemens od NX, cez Tecnomatix Process Simulate až po Plant Simulation, či ABB RobotStudio, Witness a Vuforia Studio. Naše profilové predmety sa vyučujú v spolupráci s firmami a v laboratóriách vrátane záverečných prác s cieľom pripraviť študentov na ich budúcu inžiniersku kariéru.
podaj si prihláškuAbsolvent študijného programu Výrobné zariadenia a systémy je pripravený po úspešnom ukončení bakalárskeho stupňa vysokoškolského štúdia pokračovať na nadväzujúcom inžinierskom stupni vysokoškolského štúdia v odbore Strojárstvo s názvom Počítačová podpora návrhu a výroby a v module Výrobné zariadenia a systémy. Profesia je možná v akomkoľvek technickom odbore a takmer v akomkoľvek odvetví a sektore priemyslu doma aj v zahraničí. Absolventi sú schopní úspešne pracovať v integračných a interdisciplinárnych tematických oblastiach. Absolvent sa môže uplatniť ako procesný inžinier so zameraním na automatizované a robotizované výrobné systémy, ich obsluhu, logistiku, prevádzku a údržbu a druhým povolaním je projektový inžinier so zameraním na návrh, inovácie, projektovanie, konštruovanie či integráciu automatizovaných či robotických systémov, výrobných zariadení, výrobných strojov do výrobných systémov a výrobných procesov.
Image from Freepik
Naučíš sa používať CAD softvér Siemens NX pre dizajn a konštrukciu 3D modelov, zostáv a tvorbu výkresovej dokumentácie modelových výrobných zariadení,
Naučíš sa zostrojiť automatizované a robotizované výrobné systémy a to aj prostredníctvom simulačných a digitálnych nástrojov vrátane virtuálnej a rozšírenej reality.
Naučíš sa orientovať sa v strojárskych normách ISO, EN a STN a v technickej dokumentácii strojov a zariadení, automatizačnej techniky.
Naučíš sa charakterizovať stavbu, obsluhu a programovanie priemyselných robotov a manipulátorov, uplatňovať princípy tvorby a korekcie programu pre priemyselný robot.
Naučíš sa programovanie a obsluhu PLC systémov alebo riadiacich jednotiek.
Naučíš sa uplatňovať, opísať technické schémy a aplikovať princípy navrhovania a nastavovania hydraulických a pneumatických mechanizmov, nastavovania výrobných strojov, zariadení, priemyselných robotov a manipulátorov, liniek, prípravkov, chápadiel, nástrojov a meradiel.
Image from Freepik
úspešných absolventov
priemerná mzda absolventa
žien študentiek
max štipko ročne
Na Inžiniersky študijný program Počítačová podpora návrhu a výroby možno nadviazať najmä z Bc. študijných programov ako Počítačová podpora výrobných technológií, Výrobné technológie alebo Výrobné zariadenia a systémy. Tento študijný odbor patrí medzi 10% najperspektívnejších VŠ odborov vzdelávania v SR. Tento študijný program získal podľa portálu trendyprace.sk 90 bodov zo 100, a je to v poradí dvanásty najperspektívnejší odbor z TOP 25 Odborov vzdelania s najvyšším uplatnením, ktoré vyhovujú zadaným kritériám. V porovnaní s ostatnými existuje 57% pravdepodobnosť, že sa absolvent po ukončení inžinierskeho stupňa zamestná v odbore a až 90% perspektívnosť samotného odboru do budúcna. Priemerná hrubá mesačná mzda bola v prvom polroku 2020 vo výške cca 1 869,- Eur. Tento študijný program študuje v priemere 12% žien.
úspešných absolventov
priemerná mzda absolventa
žien študentiek
max štipko ročne
This site was created with the Nicepage